اولین قاب های چوبی دنیا

Site
دلایل استفاده از عینک آفتابی در پاییز
۲۳ / ۰۵ / ۱۳۹۶
Genetic Codes
کشف علت ساختار عجیب دید رنگی انسان
۰۴ / ۰۶ / ۱۳۹۶

اولین قاب های چوبی دنیا

۱

عینک برای روزهای داغ تابستان و آفتاب پاییزی همیشه واجب و ضروری است. افراد به دنبال عینک های زیباتر و منحصر به فرد هستند. در این اینجا قصد داریم فریم های جدیدی را معرفی کنیم، که برای اولین بار در جهان ساخته شدند. استیون کیلزر (Steven Kilzer)، فکر جالبی به ذهنش رسید و آن نیز ساخت عینک هایی با قاب های چوبی بود. ۴استیون تک تک عینک ها را در کارگاه شخصی خود به طور دستی شروع به ساختن کرد. به همین خاطر کارهای ارائه شده توسط ایشان از تنوع زیادی برخوردار بوده و به نظر می رسد هر عینک با دیگری فرق می کند. در واقع هدف اصلی استیون این بود که عینک را از حالت صرفاً کالا بودن، به یک اثر هنری کاربردی تغییر دهد. اکثر برند های معروف عینک دودی مثل ری بن، اوکلی، اولیور پیپل و… متعلق به یک شرکت های بزرگ ایتالیایی Luxottica هستند و این امر می تواند برای مصرف کننده ها به میزان قابل توجهی جالب نباشد، در این میان اگر رقابتی وجود نداشته باشد مطمئناً خلاقیت نیز از بین خواهد رفت. استیون قصد دارد خلاقیت در صنعت عینک را رواج بیشتری داده و تا بتواند طرح های جدیدی در این زمینه ارائه دهد.

۳استیون سعی می کند از هر وسیله و شئی زیبا برای درست کردن عینک ها الهام گیرد. از جمله این موارد می توان به ماشین های کلاسیک، قایق، چوب بازیافت شده، و غیره اشاره نمود. خیلی از مدل های عینک می توانند از مدل های دیگر کپی شده و ظاهراً مانند هم ساخته شوند، ولی موضوعی که برای استیون مهم است اضافه کردن ویژگی جدید به طرحی است که قبلاً ساخته شده است.او اعتقاد دارد دلیل رشد بدون توقف دنیای دیجیتال و تغییر دنیای آنالوگ این است هر اندازه زندگی انسان ها دیجیتالی تر می شود، بیشتر قدر دنیای آنالوگ را می داند. مثلا علاقه ی شدید به ماشین های قدیمی، صفحه های گرامافون، و وسایل قدیمی،… همه این موارد نشان می دهد که هر اندازه انسان به احتیاجات و وسیله مورد نیاز خود به طور دقیق آگاه شود، به جمله “ کمتر ولی بهتر” بیشتر ایمان می آورد.

وقتی از استیون جمله ای برای بقیه ی طراحان خلاق پرسیدند، در جواب پاسخ داد: “ از ابزار درست برای کارهای خود استفاده کنید!”

:مرجع

Williams, Robin; Gigi Williams (2002). “Wood, Professor Robert Williams”. Pioneers of Invisible Radiation Photography. RMIT Online University, Melbourne, Australia. Retrieved January 16, 2013.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *