برای فروش بیشتر چگونه بنویسیم؟

۲۰۱۷-۰۸-۲۸ ۱۷_۵۰_۲۷-horizontweb - Windows Photo Viewer
ﻃﺮاﺣﯽ اﭘﺘﯿﮑﯽ ﯾﮏ ﻋﺪﺳﯽ اﮐﺴﯿﮑﻮن
۰۶ / ۰۶ / ۱۳۹۶
۱
والدین مراقب هر گونه اختلال چشمی در نوزادان باشند
۱۱ / ۰۶ / ۱۳۹۶

برای فروش بیشتر چگونه بنویسیم؟

۲۰۱۷-۰۸-۲۹ ۰۹_۵۴_۰۶-pexels-photo-265087 - Windows Photo Viewer

اغلب اوقات در سراسرجهان دنیای تبلیغات در معرض اتهام قرارگرفته و به شدت مورد انتقاد واقع می شود اماگفتنی است که نوک حمله این انتقادها اغلب به سوی آن دسته از تبلیغاتی است که صرفاً هدفی جز ارائه یک اثر هنری وخلاق ندارند.

اما هدف از تبلیغات این نیست که مورد خوشایند و علاقه مردم قرار گیرد تنها فروش کالا مطرح  می شود یک نویسنده هوشیاربه علاقه مردم اهمیتی نمی دهد البته چه بهترکه کار او از نظرمردم خوشایند باشد. اماتبلیغات وسیله ای است برای رسیدن به هدف وهدف چیزی جز افزایش میزان  فروش و افزایش سود برای تبیلغ کننده نیست.

نویسنده تبلیغات ذاتاً هنرمند و دوستدار هنر است به طورطبیعی به جانب تبلیغاتی گرایش می یابد که از نظر زیبایی جذاب و دلفریب است اما زیبایی یک تبلیغ به مفهوم موثربودن آن نیست گاهی اوقات یک تبلیغ بسیارکم بها و بدون رنگ و روغن وبه زبانی ساده و روشن به گوش شنونده می رسد که بزرگترین تأثیر ممکن را برجا می نهد.

این بدین مفهوم نیست که تمامی تبلیغات شما در کیفیتی ناچیز و محدود انجام شود ویا این نوع تبلیغات دارای بهترین فروش ممکن هستند منظور این است که شکل طنین و تجسم ذهنی تبلیغات شما بایستی در کالایتان منعکس شود نه آنچه در دنیای تبلیغات مد روز استویا از نظر زیباشناسی مقبول طبع هنرمندان وهنر دوستانی است که عملاً از بازاریابی و فروشندگان به هر بهای ممکن اجتناب می کنند در دنیای تبلیغات خلاقیت درمقابل هنر فروشندگی قرار می گیرد.

مفهوم خلاقیت در این زمینه اندکی با زمینه هنر و زیباشناسی متفاوت است به جای خلق یک اثر زیبای هنری شما ناگزیر از کاوش عمیق و یژگی های یک کالا هستید تا دلایل تمایل مخاطب را برای خریداری آن روشن سازید و مجموعه این دلایل را در نسخه تبلیغاتی خود ارائه دهید نسخه ای که مخاطب شما را به سهولت متقاعد به خرید کالا خواهد کرد. در واقع تبلیغات به منظورفروش است و نه ارائه یک اثر هنری.

اگر شما با سرآغاز خوبی تبلیغ خود را شروع کنید باید به نتیجه آن اعتماد داشته باشید زیرا بزرگترین نویسندگان تبلیغات نیز با استفاده از سرآغاز محقر قادر به نجات تبلیغات خود از ورطه نابودی نخواهد بود.

برای اینکه تبلیغات شما پولساز باشد و ایجاد درآمد برای شما نماید باید با ما همراه شوید در ادامه به بیان مطالبی می پردازیم که بودجه ای که برای تبلیغات درنظر گرفته اید به عنوان هزینه برای شما تلقی نگردد بلکه باعث افزایش میزان فروش و سود شما می شود.  

نویسنده: زهره فرزانه (کارشناس مدیریت بازرگانی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *