جشنواره ملی «کتاب نابینایی و کم‌بینایی» فراخوان داد

۲۰۱۸-۰۱-۱۴ ۲۱_۲۶_۱۴-Shakhes - PowerPoint
اپلیکیشن جدید برای افرادی که مشکل کوررنگی دارند
۲۴ / ۱۰ / ۱۳۹۶
۲۰۱۸-۰۱-۲۰ ۲۱_۳۴_۳۵-Shakhes - PowerPoint
۵ توصیه برای سلامت چشم‌ها
۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۶

جشنواره ملی «کتاب نابینایی و کم‌بینایی» فراخوان داد

۲۰۱۸-۰۱-۱۴ ۲۱_۳۰_۵۳-Shakhes - PowerPoint

نخستین جشنوارۀ ملی«کتاب نابینایی و کم‌بینایی» در اسفند ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

 انجمن نابینایان ایران با همکاری موسسۀ خانه کتاب، معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سازمان بهزیستی کشور، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و انجمن علمی و آفرینش‌های هنری معلولین ایران، با هدف ارج نهادن به تلاش و کوشش نویسندگان، پژوهشگران، مترجمان، مصححان و پدیدآورندگان آثار مکتوب با موضوع نابینایی و کم‌بینایی و همچنین نابینایان و کم‌بینایان اهل قلم، نخستین جشنواره ملی نابینایی و کم‌بینایی را در اسفند ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌کند.

از پدید آورندگان و ناشران دعوت می‌شود بر اساس شرایط زیر آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند:

•  آثار نابینایان و کم‌بینایانی که در ۲۰ سال گذشته، از اول فروردین ۱۳۷۶ تا  پایان آذر ۱۳۹۶، در قالب کتاب، تالیف و ترجمه منتشر شده‌ است.

•  آثار همۀ نویسندگان و مترجمان که با موضوع نابینایی و کم‌بینایی (نابینایان و کم‌بینایان) در ۲۰ سال گذشته ، از اول فروردین ۱۳۷۶ تا  پایان آذر ۱۳۹۶، منتشر شده‌است.

 برای پدیدآورندگان نابینا یا کم‌بینا، ارسال گواهی یا کارت معلولیت بینایی (برابر اصل) الزامی است و سه نسخه از هر عنوان اثر باید به دبیرخانه نخستین جشنوارۀ ملی«کتاب نابینایی و کم‌بینایی» ارسال شود.

علاقمندان برای شرکت در این جشنواره تا ۱۸ دی ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران ـ خیابان شهید کلاهدوز (دولت) خیابان حاج آقا میری ـ خیابان حسن تاش ـ پلاک ۱۴ ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه الکترونیکی جشنواره jashnvarehketab.nabinayan@yahoo.com مراجعه و یا با شماره تلفن های ۲۲۵۶۰۲۵۵-۲۲۵۶۰۰۶۰ الی ۶۱ تماس بگیرند.

آیین پایانی و معرفی آثار برگزیده در هفته اول اسفند ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.