دروغگوها را از روی چشمانشان شناسایی کنید!

حوادث بینایی کودکان
۱۶ / ۱۰ / ۱۳۹۸
فواید نور خورشید برای سلامتی و درمان بیماری ها
۲۷ / ۰۱ / ۱۳۹۹

دروغگوها را از روی چشمانشان شناسایی کنید!

در روابط کاری ، سیاسی ، عشقی و در زندگی روزمره خیلی مهم است که بتوانید تشخیص بدهید که چه کسی به شما دروغ می گوید و چه کسی با شما صادق است .

اگر چه در برخی موارد فهمیدن واقعیت ممکن است اهمیت چندانی نداشته باشد ( مثل دانستن نظر حقیقی افراد درباره مدل موها یا ظاهرتان ) اما گاهی در موقعیت هایی قرار می گیرید که واقعاً نیاز دارید که واقعیت را بدانید .

با فرد مورد نظرتان درباره موضوعی که فکر می کنید راجع به آن دروغ می گوید ، صحبت کنید .

وقتی که او راجع به این موضوع صحبت می کند ، با دقت به تماس های چشمی او دقت کنید معمولاً افرادی که دروغ می گویند نمی توانند هنگام دروغ گفتن با طرف مقابلشان تماس چشمی برقرار کنند و مرتباً نگاهشان را می دزدند .

به حرکات چشم او کاملاً دقت کنید ، نگاه های سرگردان و بی قرار معمولاً نشانه استرس است و فرد دروغگو هنگام دروغ گفتن معمولاً استرس زیادی دارد .

علاوه براین ، انسانها معمولاً وقتی می خواهند یک داستانی از خودشان در بیاورند رو به پایین و سمت چپ را نگاه می کنند اما در هنگام یاد آوری خاطرات حقیقی و واقعی ، روبه پایین و سمت راست را نگاه می کنند .

بزرگ شدن مردمک چشم هم یکی از علایم دروغ است . زیرا در هنگام استرس زیاد ، مردمک چشم انسان خودبخود بزرگ می شود و معمولا” آدمها در هنگام دورغ گفتن استرس زیادی دارند .

به تغییر حالت چشم های افراد در هنگام صحبت کردن نیز توجه کنید . معمولاً وقتی ما حقیقت را می گوییم علاوه بر تن صدا و لحن ما ، چشم های ما هم به نوعی احساسات درونی ما را بیان می کنند . برای مثال فردی که یک جمله خوشحال کننده مثل «دوست دارم» را می گوید ابروهایش درهم کشیده و چشم هایش غمگین به نظر نمی رسد .