روغن هسته انگور بینایی و بیماری های قلبی را بهبودی می بخشد

۲۰۱۷-۱۲-۱۵ ۱۹_۰۹_۲۷-Shakhes - PowerPoint
سوال مهم درباره سلامت چشم
۲۴ / ۰۹ / ۱۳۹۶
Shakhes
وقت گذراندن در فضای باز از بینایی کودکان محافظت می‌کند
۲۳ / ۱۰ / ۱۳۹۶

روغن هسته انگور بینایی و بیماری های قلبی را بهبودی می بخشد

۲۰۱۷-۱۲-۱۵ ۱۹_۱۴_۳۲-Shakhes - PowerPoint
یک کارشناس ارشد تغذیه در یزد افزایش سطح ایمنی بدن،‌ بهبود بینایی و بهبود بیماری‌های قلبی عروقی را از خواص و فواید روغن هسته انگور دانست.

یوسف نقیایی بیان کرد انگور با دارا بودن فیبر غذایی در بهبود بیماری یبوست و حرکات دستگاه گوارش موثر است .

وی مهمترین مواد مغزی تشکیل دهنده انگور را کربوهیدرات ها یا قند دانست و افزود:‌ هر یکصد گرم انگور، ۱۶ گرم کربوهیدرات دارد که بیشترین نوع قند موجود در این میوه از نوع گلوگز است که قند خون بدن را نیز تامین می‌کند.

میر گروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: حجم هر ۱۵ عدد دانه انگور تقریبا معادل یک سوم لیوان است که خود یک واحد غذایی محسوب می‌شود.

وی توصیه کرد: بیماران دیابتی باید از مصرف بیش از حد میوه انگور اجتناب کنند، چرا که مصرف زیاد این ماده غذایی، قند خون این بیماران را افزایش می‌دهد.

این کارشناس تغذیه ضمن بیان این مطلب که ‌انگور با داشتن فیبر در کاهش چربی مضر خون، بهبود یبوست و حرکات دستگاه گوارش نقش مثبتی دارد، گفت: میزان پتاسیم موجود در میوه انگور در بهبود بیماری های قلبی عروقی موثر است.

یوسف نقیایی با بیان این که امروزه از هسته انگور روغن خوراکی تهیه می‌شود، اذعان داشت: افزایش سطح ایمنی بدن،‌ بهبود بینایی، بهبود بیماری‌های قلبی عروقی،‌ افزایش شادابی و طراوت پوست، بهبود آسم و آمفیزم و اثرات مفید در پیشگیری و بهبود سرطان های کولون، ‌پروستات و سینه از مهمترین فواید روغن هسته انگور است.