شیشه های هوشمند اتومبیل

blind-watch
ساعت هوشمند بریل برای نابینایان
۲۰ / ۰۶ / ۱۳۹۷
kodakii
نگهداری از کودکان با کمک فناوری دیجیتالی
۲۰ / ۰۶ / ۱۳۹۷

شیشه های هوشمند اتومبیل

DcMxwZrXUAAV8pa

کمک  به نابینایان برای  سفری نشاط آور

شرکت فورد در حال ساختن خودروی هوشمندی است که برای مسافران نابینا امکان تجربه کردن مناظر بیرون ماشین را فراهم می‌کند.

پیش ‌نمونه‌ ساخته شده از این نوع اتومبیل که “منظره را احساس کن” نام دارد، با استفاده از عکس‌ هایی با کنتراست بالا در روی چراغ ‌های ال ‌ای ‌دی ( LED ) منظره بیرون ماشین را باز تولید می‌کند.

از این طریق مسافران نابینا می‌توانند شیشه پنجره ماشین را لمس کنند و سایه‌ های متنوع ارتعاش خاکستری را با شدت ‌های مختلف احساس کنند. “انستیتوی ملی سلطنتی افراد نابینا” که یک نهاد خیریه در بریتانیا است اعلام نموده است که این نهاد از تلاش این شرکت صمیمانه استقبال می‌کند. رابین اسپینکس، مدیر این نهاد گفت: “این تکنولوژی به برداشتن موانع سد کننده دید نابینایان کمک می‌کند و باعث می‌شود افرادی که بینایی ‌شان را از دست داده ‌اند، سفری لذت ‌بخش ‌تر داشته باشند.”

شرکت ماشین‌ سازی فورد در ایتالیا و شرکت جی ‌تی ‌بی رما با همکاری یک شرکت محلی که برای نابینایان ابزار تولید می‌کند، این پیش ‌نمونه را طراحی کرده‌اند.

افزون بر فناوری هوشمند نمایش مناظر بر روی پنجره خودرو، این اتومبیل هوشمند همچنین به امکان دستیار صوتی مجهز است که با استفاده از هوش مصنوعی، مناظر بیرون ماشین را برای نابینایان توصیف می‌کند. ویدویی از این فناوری زنی نابینا را نشان می‌دهد که برون ‌نمای کوهی را با دست لمس می‌کند و همزمان دستیار صوتی به صورت خودکار آن را “کوهی پر برف” توصیف می‌کند. یک سخنگوی شرکت فورد می‌گوید: “ما در پی بهتر ساختن زندگی مردم هستیم و این فرصت فوق ‌العاده ‌ای برای مسافران نابینا است تا بتوانند یک جنبه نشاط آور سفر و رانندگی را با هم تجربه کنند.”