عینک های پلاریزه

عینک آفتابی فراموش نشود!
۰۸ / ۰۵ / ۱۳۹۸
استراتژی های فروش موفق
۰۸ / ۰۵ / ۱۳۹۸

عینک های پلاریزه

عینک های پلاریزه از ورود نور افقی به چشمان شما جلوگیری می کنند و فقط اشعه های عمودی را به چشم راه میدهند. این خاصیت هنگام رانندگیهای طولانی مدت کاربرد دارد . در خیابان نور خورشید از آسفالت به صورت افقی منعکس می شود و به چشم ما میرسد اما عینک پلاریزه اجازه نمیدهد این نور افقی چشمان ما را آزار دهد. بدین ترتیب چشم احساس راحتی می کند و تصویر بهتر و شفافتری به چشم می رسد .

پولاریزه در واقع یکسو کننده نور است که روی عدسیهای طبی آفتابی وجود دارد و نورهای عمودی را فیلتر میکند و از شدت نورهای انعکاسی میکاهد و مناسب برای کسانیست که در برابر نور شدید آفتاب در هنگام رانندگی ٬ ورزشهایی چون اسکی ٬ ماهیگیری و گلف که انعکاس نور از سطح زیاد است قرار دارند .عینکهای آفتابی پلاریزه را به ۲ دلیل مهم برای خلبانان توصیه نمی شود: ۱- شفافیت و انعکاس نور مربوط به آلات دقیق دیجیتال را حذف و یا کاهش می دهند. ۲- انعکاس نور بدنه و بال هواپیماهای مقابل را حذف کرده و موجب تاخیر در شناسایی و پیدا کردن سایر هواپیماها میشوند.

چگونه عینک های پولاریزه را از غیر پولاریزه تشخیص دهیم؟ مطمئن باشید استفاده از عینک های غیر اصل خیلی بدتر از استفاده نکردن از آن است چون تیرگی شیشه این عینک ها باعث بزرگ شدن مردمک چشم میشود و در واقع چشم را برای ورود اشعه آماده میکند. درحالیکه خود چشم بصورت اتوماتیک از طریق تغییر اندازه مردمک جلوی ورود نور را میگیرد ! پس حتما از اصل بودن عینک خود مطمئن باشید. برای اینکه قبل از خرید بتوانید عینک پولاریزه را به درستی شناسایی کنید یک راه حل وجود دارد.

عینک را جلوی چشمتان نگه دارید و به یک سطح صاف و صیقلی که نور به آن میتابد ، نگاه کنید . بعد عینک را به آرامی۹۰درجه بچرخانید. اگر عینک واقعا پلاریزه باشد وقتی که آن را میچرخانید درخشش سطح به کلی افت می کند. یک روش ساده دیگر این است که عینک را به چشم تان زده سپس صفحه ال سی دی موبایلتان را نگاه کنید در حال نگاه کردن به صفحه مزبور موبایلتان را حدود ۹۰ تا ۱۰۰درجه بچرخانید مشاهده خواهید کرد صفحه ال سی دی تیره تر می شود یا اگر تیره است روشنتر می شود یعنی تغییر می یابد اگر این عمل را با عینک غیر پلاریزه انجام دهید تغییری دیده نمی شود .

معمولا عینک فروشها یک تابلوی تصویر دارند و برای تست و اثبات پلاریزه بودن عینک به مشتریها نشان می دهند اگر نداشتند شما با موبایلتان تست نمایید. کلا عینک پلاریزه دید شما را در محیط آفتابی و در زمان رانندگی بهبود می بخشد.البته برای مصرف روزانه ( auntiuv)بودن کافی است واحتیاجی به اینکه حتما عینک پولاریزه باشد،نیست،هرچندپولاریزه بودن آن آسیبی به چشم واردنمی کند به طور ساده ،عینک های پولاریزه نورهای پراکنده را حذف نموده ویک نور ساده تر را به چشم ما می رسد