قطره چشم به جای عینک

ساخت نوعی عدسی با کاربرد در صنایع دفاعی کشور
۲۰ / ۰۶ / ۱۳۹۸
گزارشی از برگزاری هشتمین نمایشگاه اپتیک نقش جهان
۲۲ / ۰۷ / ۱۳۹۸

قطره چشم به جای عینک

یک تیم پژوهشی از رژیم اشغالگر قدس قطره‌ای تولید کرده که می‌تواند در آینده جایگزین عینک شود . تحقیقات پژوهشگران در سرزمین‌های اشغالی با استفاده از یک قطره‌ مخصوص چشم نشان داده این قطره می‌تواند نقش قابل توجهی در بهبود وضعیت بینایی و ترمیم قرنیه آسیب دیده ایفا کند.

این پژوهشگران با آزمایش این قطره بر روی قرنیه آسیب دیده خوک‌ها به شواهد مثبتی در نقش این قطره در ترمیم قرنیه و بهبود بینایی آنها دست یافته و قرار است به زودی آزمایشات بالینی آن بر روی انسان نیز آغاز شود .

گفته شده این قطره که توسط گروه از محققان مرکز پژوهشی نانوتکنولوژی دانشگاه «بارایلن» در سرزمین‌های اشغالی تولید شده توانسته در بهبود هر دو دید کوتاه و بلند خوک‌ها اثر گذار باشد.

به گفته این پژوهشگران در صورتی که آزمایشات بالینی انسانی این قطره نیز مثبت باشد، می‌توان در آینده از آن به عنوان جایگزین عینک استفاده کرد.

دکتر دیوید اسمدیا، سرپرست این تیم تحقیقاتی تولید این قطره را انقلابی در علم چشم پزشکی خوانده است.

این پژوهشگران می گویند در آینده افرادی که از ضعف بینایی رنج می‌برند تنها با استفاده از یک دستگاه گوشی موبایل هوشمند با اسکن چشم خود و فرستادن آن برای پزشک متخصص و سپس با استفاده از این قطره و دیگر محصولات نانو به راحتی درمان شده و دیگر نیازی به عینک نداشته باشند…!