نقشه راه و برنامه تحقیقات راهبردی اروپا در زمینه نانوفتونیک

itri-6-inch-color-flexible-amoled-img_assist-300x315
Flexible OLEDs
۱۴ / ۰۲ / ۱۳۹۶
۲۰۱۷-۰۵-۰۴ ۰۹_۵۱_۱۱-۰۹-Lazy-Eye-Symptoms-that-Can-Go-Unnoticed-treatment-505333754_romrodinka.jpg (J
با کمک ال سی دی های مخصوص تنبلی چشم را درمان می‌کند
۱۴ / ۰۲ / ۱۳۹۶

نقشه راه و برنامه تحقیقات راهبردی اروپا در زمینه نانوفتونیک

۲۰۱۷-۰۵-۰۴ ۰۹_۳۷_۰۰-۱ - Windows Photo Viewer

هدف اصلی برنامه تحقیقاتی راهبردی نانوفتونیک، مشخص کردن نقش و اثرات نانوفتونیک در جامعه امروزی و صنعت و ارائه چشم‌انداز آن برای بهبود خواص ادوات کنونی فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

برنامه هماهنگ کننده یوفانون (EUPHONON coordination action) که توسط اتحادیه اروپا تأمین مالی می‌شود، گزارشی را منتشر کرده است که در برگیرنده یک مقاله، نقشه راه و برنامه تحقیقات راهبردی در زمینه نانوفتونیک در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

این سند به دنبال ارائه نانوفتونیک به گونه‌ای است که تمامی ذینفع های مرتبط جذب شده و به آنها کمک می‌کند تا نانوفتونیک را به طور دقیق و گسترده تعریف کنند. این ارائه در راستای مقاصد دانشگاهیان، صنعتگران، شرکت‌های کوچک و متوسط و سازمان‌های دولتی است تا بتوانند به جامعه فعال در حوزه نانوفتونیک بپیوندند.

مقاله جدید منتشر شده به دنبال معرفی نانوفتونیک و اثرات آن بر حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، از طریق معرفی کاربردهای مختلف آن است.

هدف نقشه‌ راه نیز این است تا به طور خلاصه، چالش‌های تحقیقاتی اصلی و سؤالات علمی حوزه نانوفتونیک را ارائه کرده و چالش‌های علمی و فناوری این حوزه را شناسایی و میزان پیچیدگی و زمان تحقق آنها را برآورد کند.

هدف اصلی برنامه تحقیقاتی راهبردی نانوفتونیک، مشخص کردن نقش و اثرات نانوفتونیک در جامعه امروزی و صنعت، ارائه چشم‌انداز آن برای بهبود خواص ادوات کنونی فناوری اطلاعات و ارتباطات و ارتقای کارایی انرژی و بهبود سلامت، ایمنی و رفاه است.

در حال حاضر مهمترین اثر نانوفتونیک، نقش چشمگیر آن در مدیریت گرما، دستکاری میزان حرارت و همچنین تولید انرژی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *