درباره کاوشگر

نشریه و ماهنامه کاوشگر

Group-iconماهنامه معلومات عمومی و فرهنگی، آموزشی-فنی و مهندسی، کاوشگر در راستای اطلاع رسانی به جامعه فعالان اپتیک کشور از سال 1375 با مجوز رسمی از دایره مطبوعات داخلی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به فعالیت نمود. مطالب نشریه در بخش های اپتیک، بینایی، عینک سازی، تازه های علم و تکنولوژی و معلومات عمومی تقدیم حضور خوانندگان می شود. مخاطبین اصلی و تخصصی مجله، عینک سازان، بینایی سنج ها و چشم پزشکان می باشند. لیکن مطالب به گونه ای ارائه گردیده که برای عموم جذاب و مفید باشد و انعکاس عموم نیز تاکنون به گونه ای بوده که افتخار اشتراک در طبقات مختلف اجتماعی را داشتیم.

نشریه 20 ساله کاوشگر با انتشار 8 سری بانک اطلاعاتی فعالان اپتیک ایران، همراه با لوح فشرده و چند سری ویژه نامه های کودک، نمایشگاه های تاپکس، ویژن ایکس، ایساتیس، نقش جهان، موپکس و اپتومتری در جهت ارتقاء مطبوعاتی واطلاع رسانی فعال بوده است. هم اکنون با دارا بودن کادری مجرب، اداری و هیئت تحریریه تخصصی و آرشیوی کامل از دست اندرکاران و فعالان اپتیک، چشم پزشک و بینایی سنج و فایل مشترکین در جهت جلب رضایت خوانندگان تلاش می نماید.

شرکت اپتیک فناور رازی به عنوان اولین مجموعه تخصصی در ارائه خدمات مواد اپتیکی فعالیت دارد. آکادمی علوم عینک سازی در راستای ارتقاء آموزش علوم اپتیکی مرتبط با عینک سازی در سال 2014 تأسیس شده است. آموزش های بازآموزی و مقدماتی در سطوح مختلف از سال 1392 در راستای همکاری با سایر اتحادیه های صنف سازندگان و فروشندگان عینک برگزار گردیده است. کتب ومراجع مرتبط با علوم اپتیکی و عینک سازی از دیگر اقدامات این نشریه است.

arrowleft روش ماهنامه: آموزشی-اطلاع رسانی
arrowleft صاحب امتیاز، مدیر مسئول و سردبیر: دکتر کارگر راضی
arrowleft هیأت تحریریه: شورای سردبیری
arrowleft مدیر اجرایی: رخشید خورشیدی
arrowleft مدیر داخلی: مرجان کارگرراضی
arrowleft امور هنری: مژده کارگر راضی
arrowleft نشریه آنلاین: